Історія ФРІС

Підготовка авіаційних фахівців для інезомних держав почалася в Київському інституті цивільної авіації ще в 1949 році, коли на навчання на механічному факультеті інституту приїхали сім громадян КНР і МНР. У 1959 році, у зв'язку зі значним збільшенням контингенту іноземних студентів, на базі механічного факультету був утворений відділ по роботі з іноземними громадянами, який згодом було перетворено в деканат по роботі з іноземними громадянами. У 1970 році цей деканат було відокремлено від механічного факультету і утворено загальноінститутський деканат по роботі з іноземними громадянами.

У 1977 році наказом Міністра цивільної авіації СРСР у Київському інституті інженерів цивільної авіації було відкрито підготовчий факультет для іноземних громадян. Становлення факультету відбувалося за участю проректора з навчальної роботи, доцента О. Швецкова, деканів у різний час, доцента Ю. Головко (1977-1980 рр..), Доцента Г. Суслової (1980-1983 рр..), Доцента В. Хижки (1983 -1986 рр..), доцента О. Гречухи (1986-1999 рр..).

На факультеті були організовані секції російської мови, хімічні та фізичні лабораторії, клуб «Світ сьогодні», школа молодого викладача. У навчальному процесі використовувалися технічні засоби навчання, освітнє телебачення, були утворені і обладнані спеціалізовані лінгафонні кабінети, комп'ютерний клас, організовано видання навчально-методичних розробок, підручників, довідників для іноземних слухачів.

У 1987 році підготовчий факультет було затверджено базовим з підготовки іноземних громадян для вступу до вищих навчальних закладів системи цивільної авіації СРСР і визначено як один з десяти кращих підготовчих факультетів на території колишнього СРСР.

З 1992 року навчання на підготовчому факультеті здійснюється не лише за інженерно-технічного та економічного напрямами, але і за медико-біологічним та гуманітарним. Науково-методичні розробки та професіоналізм викладачів факультету визнані не лише в нашій країні, але і за кордоном. Свідченням цього є той факт, що на підготовчих факультетах вищих навчальних закладів Афганістану, Болгарії, В'єтнаму, Індії, Китаю, Куби, Сирії, Фінляндії, Нікарагуа, Чехословаччини та інших країн працювали в різний час більше 20 представників факультету.

У 1999 році загальноінститутський деканат по роботі з іноземними громадянами і підготовчий факультет були реорганізовані і на їх основі утворено факультет по роботі з іноземними громадянами, який у 2003 році був перейменований у факультет по роботі з іноземними студентами (ФРІС).

Деканами факультету по роботі з іноземними студентами в різний час були доцент Є. Вірожемський (1964-1965 рр..), Професор О. Янко (1966-1967 рр..), Доцент М. Авдошко (1967-1968 рр..), Професор Ж. Черненко (1968-1972 рр..), доцент О. Переверзєв (1972-1979 рр..), доцент В. Іванов (1979-1982 рр..), доцент М. Строгалєв (1982-1993 рр..), доцент О. Цуріков ( 1993-2000 рр..), доцент О. Юдін (2000-2001 рр..), доцент Л. Журавльова (2001-2002 рр..), доцент Е. Бугайчук (2002 -2006 рр..), доцент А. Крижановський (2006 -2012 рр..), доцент О. Сидоренко (2012 -2015 рр..). З 2015 року факультет очолює доцент О.Шевченко.

За час свого існування факультет підготував близько 6500 фахівців для 122 країн світу. Більше 250 вихованців факультету стали кандидатами і докторами наук. Випускники НАУ є керівниками авіакомпаній, підприємств, конструкторських і проектних бюро. Вони визначають як ефективний розвиток економіки і промисловості своїх країн, так і світової авіації в цілому. У 2002 році випускнику НАУ, заступнику Міністра оборони В'єтнаму Чуонг Хань Чау було присвоєно звання почесного професора НАУ.

У 2006-2007 навчальному році в Національному авіаційному університеті навчалося 1415 іноземних студентів з 50 країн світу. Серед них 870 іноземців були студентами профільних факультетів денної форми навчання, 158 слухачів навчалися на підготовчому факультеті, 345 іноземців проходили підготовку в Інституті заочного та дистанційного навчання, 22 іноземця навчалися в Інституті післядипломного навчання і 26 іноземців проходили підготовку в аспірантурі НАУ. Основними замовниками освітніх послуг в НАУ є стани Азії - 52%, СНД - 31% та Африки - 11%.

Сьогодні іноземні студенти в університеті навчаються на 17 факультетах за 20 напрямами та 27 спеціальностями. Найбільш популярними є «Авіація та космонавтика», «Транспортні технології», «Економіка і підприємництво», «Менеджмент», «Архітектура», «Електронні апарати», «Радіотехніка», «Комп'ютерна інженерія», «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології».

До складу факультету по роботі з іноземними студентами входять деканат, рада факультету, науково-методична рада, кафедра філологічних та природничих дисциплін, відділ віз і реєстрації та відділ ведення і зберігання особистих справ студентів.

Положення про факультет

За роки свого існування факультет по роботі з іноземними студентами налагодив тісні зв'язки з іноземними організаціями, для яких здійснюється підготовка фахівців. Серед них авіакомпанія «МІАТ» (Монголія), Департамент цивільної авіації Монголії, авіакомпанія «Vietnam Airlines» (В'єтнам), авіакомпанія «Pacific Airlines» (В'єтнам), авіакомпанія «Точікістон» (Таджикистан), відділ освіти посольства СРВ, авіакомпанія «Air Moldova ».