Національний авіаційний університет Центр міжнародної освіти

Новини

Про Україну

Держава: Україна
Столиця: Київ
Площа: 603 700 км2
Населення: 48 000 000
Державна мова: українська
День незалежності: 24 серпня 1991
Одиниці вимірювань: Метрична система
Валюта: гривня (UAH)
Світовай час: GMT +2
Напруга електромережі: 220 В, 50 Гц
Телефонний код: +380
Доменна зона: .ua

Географічне положення
Україна знаходиться в центральній частині Східної Європи. На півночі вона межує з Білоруссю, на півдні і південному заході – з Угорщиною, Румунією і Молдовою, на сході – з Росією, на заході – з Польщею і Словаччиною. Південні береги України омиває Чорне й Азовське моря. З півночі на південь Україна простирається на 893 кілометри, із заходу на схід – на 1316 кілометрів. Загальна площа складає 603,7 тис. квадратних кілометрів.

Національні символи
Державні символи України - Державний Прапор України, Державний Герб і Державний Гімн. Державний Прапор складається з двох рівних смуг жовтого і блакитного кольорів. Основним елементом Державного Герба України є Тризуб Княжої держави Володимира Великого. Державним Гімном України є гімн "Ще не вмерла Україна" за музикою М. Вербицького, і словами П. Чубинського Click to enlarge: Ukrainian flag and emblem and anthem

Природа і клімат України
Рельєф України переважно рівнинний. 95% суходолу складають рівнини, 5% – гори. На крайньому заході країни розташовані Українські Карпати (найвища точка – гора Говерла – 2061 метри), а на крайньому півдні – Кримські гори (найвища точка – гора Роман-Кош – 1545 метри ). Найбільша ріка України – Дніпро, загальна довжина якої складає 2201 км, з них 981 – на території України.
Україна відноситься до країн з помірним кліматом, де чітко простежується зміна чотирьох сезонів протягом року. Зима скоріше м'яка, середня температура в січні складає -7°C з снігопадами, але іноді трапляються суворі морози, температура може падати до -35°C. Якщо в зимовий період ви збираєтесь до України, беріть з собою весь теплий одяг, який маєте, ймовірно вам ще доведеться купити що-небудь по прибутті . Літо зазвичай досить тепле і сухе, іноді з дощами і грозами. Середня температура липня +24°C. Ви можете проглянути прогноз погоди в Україні на кілька днів тут.

Адміністративний і територіальний поділ
Україна ділиться на двадцять чотири області і одну автономну республіку Крим. Додатково, два міста, Київ і Севастополь, мають спеціальний адміністративний статус. Області поділяються на 494 райони. Найбільші міста України - Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса, Львів. Українська столиця Київ - одне з найбільших міст Європи. Без сумніву Київ є найбільшим адміністративним, економічним, дослідницьким, культурним і Click to enlarge: Ukrainian administrative division освітнім центром України. Площа Києва складає 836 кв. км. Лише 350 кв. км. або 42,3% в межах міста забудовані. Решта - парки і лісові насадження загальноо користування. Площа зелених насаджень складає 214 кв. м. на одного громадянина; це - один з кращих показників у світі. Населення Києвє складає понад 3 000 000 осіб.

Населення України
На початку 2001 року в Україні нараховувалося 49,5 млн. чоловік. По кількості населення Україна займає 5 місце в Європі (після Німеччини, Італії, Великобританії, Франції) і 21 місце у світі. Міське населення складає 68%, сільське – 32%. Густота населення складає 85 чоловік на 1 кв. км. Середня тривалість життя чоловіків складає приблизно 61 рік, жінок – 73 роки. Питома вага українців у структурі населення складає 78%. Серед населення України – 14 млн. (22%) осіб інших національностей: росіяни, білоруси, молдавани, болгари, поляки, угорці, румуни, греки, татари, вірмени, цигани, кримські татари, німці та інші.

Національна валюта
Україна - не дуже дорога країна, як для західних туристів. Національна валюта України – гривня (100 копійок). Обміняти іноземну валюту на гривні можна в банках і в багатьох обмінних пунктах. Найбільш розповсюдженими іноземними валютами в Україні є американський долар і євро. Кредитні картки стають все більш розповсюдженими в Україні, але не всі організації приймають їх до оплати. Більшість готелів, ресторанів і магазинів приймають картки до оплати. Офіційний курс гривні ви можете подивитись на сайті Національного Банку України

Вища освіта в Україні
Вища освіта в Україні має багатовікову історію, національні традиції і високий престиж в світі. Вища школа в Україні має розвинену навчальну, наукову і соціальну інфраструктуру і готова надати можливість кожному громадянину України або громадянину будь-якої іншої держави здобути освіту різних рівнів, підвищити кваліфікацію або пройти курси, захистити докторську дисертацію, взяти участь у фундаментальних і прикладних дослідженнях. Згідно "Закону про Освіту" вища освіта України має декілька категорій вищих освітніх закладів, які відповідають чотирьом рівням акредитації: Першому рівню акредитації відповідають професійні технічні училища, що готують молодших спеціалістів. Другий рівень - це коледжі і подібні заклади, що готують бакалаврів. Третьому рівню відповідають університети, інститути, академії і консерваторії, які забезпечують освіту для бакалаврів і спеціалістів. До закладів четвертого рівня акредитації відносять університети, консерваторії, інститути й академії, що готують бакалаврів, спеціалістів і магістрів. До вищі освітніх закладів III-IV рівнів акредитації в Україні належать 315 установ, зокрема 223 установ державної форми власності. Серед них - 106 університетів, 59 академій і 150 інститутів. 48 університетів і академій мають статус національних. Вищі навчальні заклади мають потужний науковий і викладацький потенціал. Науковий і викладацький штат нараховує 80000 чоловік; серед них - 4500 докторів наук, 33000 кандидатів наук, 5000 професорів і 27000 доцентів. Випускники вищих навчальних закладів, що мають схильності до наукових досліджень мають можливість продовжувати навчання в аспірантурі і докторантурі. Положення про вступ і навчання іноземців в вищих навчальних закладах України Згідно "Закону про Освіту" України всі абітурієнти, що вступають у вищий навчальний заклад, мають рівні права, незалежні від їх статі, раси, національності, соціального статусу, роду занять, світогляду, релігії, і т.д. Освіта для іноземних студентів в Україні здійснюється відповідно до Закону України "Про законний статус іноземців", і постанову Кабінету Міністрів України "Про навчання іноземних громадян в Україні". Згідно цих документів іноземні громадяни можуть прибути на навчання в навчальні заклади України лише з 15-го серпня до 15-го листопада . Навчальний рік у вищих навчальних закладах України починається 1-го вересня і ділиться на два семестри, з вересня до кінця січня і з лютого до кінця червня. Тривалість семестру - 17-18 тижнів, з екзаменаційним періодом в 1-2 тижні. Іноземний абітурієнт, що хотів би вчитися у вищих навчальних закладах в Україні повинен отримати візу в посольстві або дипломатичному представництві України на підставі запрошення з вищого навчального закладу.

Державні свята в Україні

1 січня Новий рік
7 січня Різдво
8 березня Міжнародний жіночий день
8 квітняl (2007) Великдень
1.2 травня День Праці
9 травня День Перемоги
27 травня (2007) Трійця
28 червня День Конституції України
24 серпня День Незалежності України

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО УКРАЇНИ!